Поиск по Каменскому (Днепродзержинску) - компании, предприниматели, товары и услуги.
Особливості карнета АТА

Успіх у зовнішній торгівлі багато в чому залежить від можливості експортерів та імпортерів просувати свій товар на ринках різних країн. Для цього організовуються міжнародні виставки та ярмарки, а для митного оформлення тимчасово ввезених товарів існує спеціальний документ Carnet ATA. Карнет ATA https://ucci.org.ua є альтернативою митній декларації. Його назва розшифровується як Temporary Admission і говорить про тимчасовість ввезення. Регламент орієнтований на прискорення перетину кордону, він дозволяє учасникам зовнішньоекономічної діяльності скоротити і оптимізувати витрати зі сплати митних зборів.


Особливості карнета АТА.
Повний список продукції, щодо якої діє дозвіл на застосування системи карнетів АТА, поміщений в «Конвенції про тимчасове ввезення». Це такі види вантажів:
* Спеціалізоване обладнання для кінематографії, технічні засоби ЗМІ, в тому числі допоміжні приналежності.
* Технічні засоби для людей, зайнятих в діловій сфері (аудіо-, відеоапаратура, персональні комп'ютери, Лічильні прилади та ін.).
* Оснащення для випробувань, експертиз, монтажу, контролю, запуску, ремонтних робіт, техобслуговування обладнання, транспортних засобів.
* Фотоапаратура, оснащення та комплектуючі, допоміжні технічні засоби для поїздок з метою фотографічної зйомки (Фотоапарати різних марок, штативи, об'єктиви, Акумулятори, Засоби для зарядки батарей, експонометри, Освітлювальне обладнання, касети, монітори і т.п.).
* Медичне обладнання (для лікарів, акушерської справи, ветеринарії та подібних професій).
* Продукція, призначена для налагодження культурних і наукових зв'язків, освітніх цілей: експонати або зразки для демонстрації на показах, виставках, фестивалях, ярмарках та інших заходах.
* Оснащення, необхідне для концертних, театральних, концертних виступів (декорації, Музичні інструменти, ТЕАТРАЛЬНИЙ гардероб, інші реквізити).
* Транспортні засоби, розроблені для вищевказаних цілей (пересувні лабораторії, майстерні, контрольні установки та ін.).
* Багатооборотна тара: піддони, ящики, різні види упаковки, контейнери і т. п.
Документ потрібно пред'явити на митниці при здійсненні ввезення, вивезення та перевезення продукції. Карнет включає в себе обкладинку і листи, які відриваються співробітником митного органу. На обкладинці є дані про ім'я власника, адресу, продукцію, термін дії документа. У Карнеті також вказується особа, відповідальна за супровід продукції. Якщо в документі зазначено будь-яка уповноважена особа, супроводжуючий повинен пред'явити на митниці довіреність, отриману від власника Карнета. При міжнародних перевезеннях вантажів потрібна накладна CMR.
У тому випадку, якщо ваша продукція проходить митне оформлення, працівник митниці розписується на білому відривному аркуші. Якщо даний митний орган не приймає Карнети, то Блакитний відривний лист буде служити транзитною декларацією. Лист відривають, а сам документ віддають його власнику. Сама продукція відправляється в інший митний орган, в якому приймають Карнети. Даний митний документ може бути пред'явлений в будь-якому митному органі, де актуальні Карнети.
Переваги карнета АТА.
Використання карнета АТА при тимчасовому ввезенні товару має кілька важливих позитивних моментів:
* немає необхідності в оформленні депозитів, отриманні банківських гарантій, поручительств для забезпечення митних виплат: міжнародний паспорт сам служить надійною гарантією, так як наданий Торгово-промисловою палатою;
* замінює митну декларацію, звільняючи учасника ЗЕД від її заповнення;
* широкий спектр дії: може використовуватися для багатьох категорій товарів;
* можна використовувати карнет АТА для тимчасового ввезення вантажу на територію декількох держав, що беруть участь в Конвенції в продовження дії документа, число перетинаються кордонів при переміщенні товару при цьому не враховується;
* не потрібно перекладу на мову країни, в яку ввозиться вантаж;
* забезпечує розмитнення товару в оперативному режимі: співробітник митної служби робить на відповідних сторінках карнета потрібні позначки (вся процедура оформлення займає від півгодини до двох-трьох годин);
* звільняє карнетодержателя від оплати митних зборів за митне оформлення, а також періодичних митних платежів.


Карнет АТА-документ, який прискорює митне оформлення і робить його дешевше. Перед його оформленням потрібно переконатися, що на вашу продукцію поширюється система АТА. Велика частина дій, потрібна для оформлення, проводиться в ТТП. Для проходження оформлення потрібно переконатися, що обраний митний орган приймає Карнет АТА. Після цього ви зможете здійснювати ввезення і вивезення продукції.Опубликовано 05.11.2021

13595 просмотров страниц сайта infodz.com.ua - город Каменское (Днепродзержинск) за December 2021г.