Поиск по Каменскому (Днепродзержинску) - компании, предприниматели, товары и услуги.
ЯК ЗМІНЯТЬСЯ ЦІНИ НА ГАЗ У 2020 РОЦІ

Прогнозування - невдячна справа, але куди ж без нього. Тим більше, що через місяць стартує новий рік. Які зміни відбудуться у вітчизняній газовій сфері? Чи виростуть тарифи на блакитне паливо для населення? Та на що чекати бізнесу? Спираючись на поточні тенденції, спробуємо відповісти на ці та інші актуальні запитання.

Цены на газЗ 2020 року внутрішній газовий ринок працюватиме за новими правилами. На українців чекають зміни, аналогічні тим, що вже сталися в сфері електричної енергії. Споживачі отримають право обирати постачальника. Бажання продавати енергоресурс нарівні з регіональними “газ збутами” однозначно є. На Дніпропетровщині, наприклад, працює ТОВ “Криворізька Енергетична Компанія”. До останнього часу підприємство постачало лише електрику і будувало сонячні електростанції. А тепер пропонує газ юридичним особам. Детальніше ознайомитися з умовами постачання блакитного палива можна на сайті компанії https://kr-energo.com.

В ринкових умовах одним з найважливіших пунктів комерційної пропозиції є пропонована ціна. Від чого вона залежить? У вартості газу закладено дві складові: безпосередня ціна самого блакитного палива та тарифи на транспортування/розподіл.

На ціну газу впливає багато чинників. Наприклад, курс гривні, ажде споживачам в основному йде імпорт. Щомісячна внутрішня ціна визначається “Нафтогаз України” відповідно чотирьох пунктів урядової постанови. Тарифи газорозподільних мереж розраховуються індивідуально для кожного регіону. Саме тому кінцева вартість газу по Україні, хоч і не суттєво, але різниться. Для населення вона в середньому складає 6 тис. грн за тис. кубометрів.

Чи подорожчає блакитне паливо? Ціни для промислових споживачів вже зросли. З 1 листопада тисяча кубометрів у “Нафтогаза” коштує від 5 861 до 6 463 гривень. Вартість залежить від обсягів споживання та умов розрахунку юридичними особами. У зазначеній сумі не враховані ні тарифи на доставку/розподіл, ні ПДВ. Якщо порівнювати з жовтнем, у листопаді газ подорожчав на 18-19%. Сам “Нафтогаз” такий крок мотивує зростанням цін на європейських хабах.

Що стосується населення, бюджетних установ та релігійних організацій, вони поки що належать до категорії, що захищена державою. У 20-му році “Нафтогаз” припинить регулювати ціни. Купувати енергоресурс за ринковою ціною доведеться і побутовим споживачам. Уряд вже прийняв постанову, що дозволяє НАК збільшувати тарифи для населення. Зараз тисяча кубометрів для побутових споживачів коштує 7,8 тис. грн. Для порівняння: бізнес платить на 1,5-2 тис. більше.

Цены на газЕксперти вважають: газ для населення однозначно подорожчає. Але через велику кількість складових ціни, важко визначити, на скільки саме. Видніше буде через місяць. З того, що зрозуміло зараз, - десь на 30% збільшиться тариф за транспортування. Таким чином, суми в платіжках зростуть на 5-6%. Ще один важливий нюанс: уряд прогнозує на грудень підвищення курсу до 27,3 грн за 1$. Через девальвацію гривні імпортний газ подорожчає на 10%.

Щоб не допустити суттєвого зростання цін, уряд міг би постачати населенню більш дешевий газ із сховищ, закачаний по реверсу з Європи. Там, за словами голови “Нафтогазу”, зараз знаходяться рекордні за останні дев`ять років запаси - 21 млрд кубів. Але таке рішення з боку Кабміну, як і бажання деяких чиновників відкласти підвищення тарифів на післяопалювальний сезон, було б популістським. Взимку ціни на газ завжди вищі через зростання попиту - такі реалії ринку.

Постачати напряму енергоресурс бажає “Газпром”. Російський газовий монополіст пропонує блакитне паливо за ціною, нижчою від європейської на 20%. Але погляди “Нафтогазу” та “Газпрому” на співпрацю дуже різні, тому сторони і досі не домовилися, хоча перемовини ведуться постійно. На думку експертів, російський імпорт зміг би посприяти зменшенню ціни газу на внутрішньому ринку, але не повинен перевищувати 30%. Більші обсяги ставлять національну енергетичну систему в залежність від країни-агресора.

Отже, з 2020 року одним з пріоритетних напрямків діяльності компаній-енергопостачальників стане продаж природного газу підприємствам по регульованому тарифу. Купувати блакитне паливо за ринковими цінами змушені будуть і бюджетні установи, і населення. Для побутових споживачів газ значно подорожчає. Причин тому багато. Серед них: девальвація гривні, зростання тарифу на транспортування, нестабільність газового ринку, спричинена запровадженням нових правил гри.Опубликовано 14.11.2019

45283 просмотров страниц сайта infodz.com.ua - город Каменское (Днепродзержинск) за May 2020г.